مجموعه مواد قابل تحویل به پارسی پاک

86 ٩:٥٧ ق.ظ

تفکیک زباله از مبدأ؛ اقدامی مفید و مؤثر

ساده‌ترین تعریفی که برای بازیافت به ذهن می‌رسد؛ استفاده دوباره از یک کالا برای ساخت مجدد خودش یا کالایی دیگر است. البته قضیه به همین سادگی‌ها هم نیست. درواقع وقتی از بازیافت حرف می‌زنیم از یک چرخه صحبت می‌کنیم. چرخه‌ای که پایانی خوش، یعنی میلیاردها تومان صرفه‌جویی اقتصادی و مهربانی بیشتر با محیط‌ زیست، دارد.

اینکه در خانه زباله‌های خشک و ترمان را از هم جدا کنیم، بهترین اقدام در کمک به تسریع چرخه بازیافت است. اگر زباله‌های خودتان را به بهانه سخت بودن تفکیک، در خانه از هم جدا نمی‌کنید باید بدانید سخت در اشتباهید. تفکیک زباله در خانه واقعاً کار ساده‌ای است. کافی است یک کیسه جدا در کابینت ظرف‌شویی یا بالکن برای تفکیک زباله‌های خشک در نظر بگیرید. اگر بدانید با این کار ساده چقدر به سریع‌تر پیش رفتن چرخه بازیافت کمک می‌شود حتماً از همین فردا شروع می‌کردید زیرا تفکیک زباله از مبدأ، وقت و نیروی انسانی زیادی را برای کارهای مهم‌تری در چرخه بازیافت ذخیره خواهد کرد.

مواد بازیافت‌شدنی دایره وسیعی دارند. پارسی پاک، امکان جمع آوری و سازماندهی انواع مختلفی از این مواد را فراهم کرده است که در ادامه به تفکیک و همراه با جزئیات هر دسته، حضور شما معرفی خواهند شد.

کاغذ و کارتن

پلاستیک

پسماند نان

انواع فلزات

لوازم الکترونیک

امیدواریم با همکاری شما شهروندان عزیز، گستره ی مواد بازیافتی قابل دریافت را افزایش دهیم.


فاقد نظر